Hilton Prague byl vybrán mezinárodní organizací AIMIA jako vítěz ocenění U.S. Passion for excellence 2014 – vášeň pro dokonalost

Jen patnáct společností na celém světě se může pyšnit tímto oceněním za vynikající služby

This information originated in Czech.

June 04, 2014

PRAHA - Hotel Hilton Prague byl jmenován jednou z pouhých patnácti společností z celého světa oceněných jako „Premier Partner" v programu Passion for Excellence Awards organizace AIMIA.

Prostřednictvím tohoto programu AIMIA oceňuje partnery v oblasti konferencí a akcí, incentiv a pohostinství, společnosti, které se věnují destinačnímu managementu a letecké společnosti. Tyto jsou vysoce vážené a trvale uchované na zdi slávy „Aimia Premier Partner Wall of Fame".

Michael Specking, generální ředitel hotelu Hilton Prague a Hilton Prague Old Town, řekl: „být jmenován společností AIMIA jako „Premier Partner" je opravdu velkou poctou a potvrzením našich vysokých standardů, které v hotelu Hilton Prague poskytujeme. Je úžasné vidět, že tvrdá práce a obětavost všech členů našeho týmu je po zásluze odměněna a uznávána po celém světě."

„Máme tu čest, že můžeme spolupracovat s organizacemi, jako je Hilton Prague," řekl Kurt Paben, senior vice president, vedoucí oddělení Channel and Employee Loyalty, AIMIA. „Hilton Prague se zavazuje k poskytování služeb našim klientům a podporuje tak naše poslání propojit obchodním vztahy s osobním přístupem."

Vášeň pro dokonalost definuje nároky společnosti AIMIA na dokonalé služby ze strany svých dodavatelů. Program rozvíjí nejen silné obchodní vztahy, ale také nabízí metodu pro trvalé zlepšování těchto vztahů prostřednictvím zpětné vazby na základě specifických kritérií. Nejlepší dodavatelé AIMIA přijímají výzvu ukázat svou efektivitu a využívají „Passion for Excellence" jako platformu pro neustálé zlepšování.

„Passion for Excellence" je hodnotné a důvěryhodné ocenění: zavádí standardy, poskytuje měřitelná kritéria, nabízí zpětnou vazbu a konstruktivní poradenství, zlepšuje obchodní praktiky a odměňuje ty, kteří se zavázali k prvotřídním výkonům.

Další informace pro media naleznete na http://news.hilton.com/prague.

O Hilton Prague
Hotel Hilton Prague se 791 pokoji pro hosty nabízí flexibilní prostory pro konání akcí a konferencí vhodné pro výstavy a gala večeře, jako jsou Kongresový sál až pro 1 500 delegátů nebo společenský sál Hilton Grand Ballroom, který pojme až 650 hostů. K dispozici je také 37 multifunkčních zasedacích místností a salonků, které jsou ideální pro menší akce. Plně vybavené Business centrum disponuje vysokorychlostním a bezdrátovým internetovým připojením, asistentskými službami a nejmodernějším technickým vybavením včetně profesionální podpory. Hilton Prague také nabízí tři restaurace a dva bary včetně Cloud 9 sky bar & lounge na střeše hotelu. Zkušení šéfkuchaři navrhnou a zajistí menu pro každou příležitost, cateringové služby hotelu lze využít jak v jeho prostorách, tak mimo něj.

O Hilton Hotels & Resorts
Značka Hilton Hotels & Resorts, založená v roce 1919, představuje vlajkovou loď společnosti Hilton Worldwide. Hilton Hotels & Resorts pokračuje v utužování svého dědictví inovací a rozvíjením produktů a služeb, aby uspokojila potřeby znalých cestovatelů po celém světě ve více než 550 hotelích napříč šesti kontinenty. Hilton je stylový, vizionářský, celosvětový lídr v hotelovém průmyslu se zaměstnanci, kteří utvářejí takové zážitky hostů, kdy se každý host cítí hýčkaným, respektovaným a váženým. Sledujte novinky na stránkách news.hilton.com a začněte svou cestu na www.hilton.com nebo www.hilton.com/offers, kde naleznete nejnovější speciální nabídky hotelů. Seznam oficiálních stránek na sociálních sítích naleznete na www.hilton.com/social. Hotels & Resorts je jedna z deseti vedoucích značek na trhu z portfolia Hilton Worldwide.

O AIMIA
Aimia Inc. ("Aimia") je globálním lídrem v oblasti managementu loajality. S více než 4300 zaměstnanci ve 20 zemích po celém světě nabízí Aimia klientům, partnerům a členům prokázané odborné znalosti v oblasti zavádění a řízení sdružených věrnostních programů, poskytuje vlastní věrnostní služby, vytváří hodnoty prostřednictvím analýzy loajality a je hnací silou inovací v rozvíjejícím se digitálním, mobilním a sociálně- komunikačním prostoru. Aimia vlastní a provozuje Aeroplan, kanadský premiérový sdružený věrnostní program, Nekta - největší koaliční věrnostní program Spojeného království, Nektar Italia a Smart Button, vedoucího poskytovatele věrnostních řešení SaaS. Navíc Aimia vlastní podíly v Air Miles Middle East, v předním mexickém sdruženém věrnostním programu Club Premier, v brazilském Prismah Fidelidade, v China Rewards - prvním čínském sdruženém věrnostním programu, který umožňuje členům získávat a využívat společnou měnu a v i2c - společném podniku se Sainsbury, nabízejícím detailní datové analytické služby ve Velké Británii pro maloobchod i dodavatele. Aimia má také minoritní podíl v Cardlytics - v soukromé firmě se sídlem v USA, která působí v oblasti marketingu elektronického bankovnictví a ve společnosti Think Big, která je majitelem a provozovatelem BIG - AirAsia a věrnostního programu Tune Group. Aimia je zalistovaná na torontské burze (TSX: AIM). Pro více informací navštivte www.aimia.com.

Contact

Marketa Sebkova
Hilton Prague
+420 224 842 711
marketa.sebkova@hilton.com